Dla właściciela lub zarządcy budynku komercyjnego niskie ciśnienie wody jest jednym z najczęstszych problemów. Ponieważ każdy budynek biznesowy jest inny, przyczyny problemów związanych z ciśnieniem wody są również inne. Po zidentyfikowaniu przyczyn można je zwykle szybko naprawić. Oto cztery typowe powody, dla których budynki tracą presję.

woda wycieka

Jednym z najczęstszych powodów utraty ciśnienia w budynkach jest wyciek. Wycieki wody uciekają z dopływu i powodują znaczny spadek ciśnienia wody. Często oznacza to, że wyższe poziomy twojego budynku są najmocniej uderzone.

Podczas gdy niektóre wycieki są widoczne, inne są ukryte. Najlepiej skontaktować się z profesjonalnym instalatorem, aby zidentyfikować nieszczelności w systemie wodnym.

Rury rusztowe

Jeśli chodzi o przyczyny, rdzewiejące rury są często głównym winowajcą. Gdy rura wodna rdzewieje, wewnątrz rur powstają produkty uboczne korozji wodnej. Stopniowo zawęża to użyteczną średnicę rur, utrudniając przepływ wody przez nie.

Rury rusztowe są również podatne na pękanie, co może prowadzić do zatkania odpływów i innych powiązanych problemów. Najlepiej zadzwonić do hydraulika handlowego, aby sprawdzić jakość rur.

Problemy z zaworami

Główny zawór wody w budynkach komercyjnych reguluje dopływ wody. Chociaż zawory są dość solidne, mogą pęknąć z powodu wieku i nadmiernego użytkowania. Gdy jakość zaworu wodnego zostanie obniżona, może zmniejszyć objętość wody wpływającej do budynku.

Wraz ze zmniejszaniem się objętości wody zmniejsza się również postrzegane ciśnienie wody.

Problemy z zaopatrzeniem w wodę

Czasami zmiany w zaopatrzeniu miasta w wodę mogą wpływać na ciśnienie wody w twoim budynku. Na przykład, jeśli samorząd doda nowe połączenia do istniejącej zdolności, zmiana może oczywiście wpłynąć na twoje zaopatrzenie w wodę i ciśnienie w procesie. Chociaż jest to mniej powszechne, zdarza się to czasami.

Istnieje wiele powodów, dla których budynki tracą ciśnienie wody, ale istnieje również wiele rozwiązań. W niektórych przypadkach zastosowanie pomp wspomagających i zbiorników ciśnieniowych może rozwiązać problemy w budynku, podczas gdy w innych przypadkach zawory wodne lub stare rury mogą wymagać wymiany.

Jeśli twój budynek traci ciśnienie wody, natychmiast skontaktuj się z profesjonalnym instalatorem, aby jak najszybciej rozwiązać problem.

Watertight Plumbing & Gas to komercyjna i prywatna grupa sanitarna z siedzibą w Sydney w Australii. Pomogliśmy wielu australijskim firmom rozwiązać ich typowe problemy z gorącą wodą i wdrożyliśmy systemy w celu zminimalizowania powodowanych przez nie zakłóceń. Skontaktuj się z naszym pomocnym zespołem już dziś, aby omówić, w jaki sposób możemy pomóc Tobie i Twojej firmie.