Przemysł

Najwyższa żywa wydma Nag Head – The Jockey’s Ridge

By 18 maja 2020 No Comments

Jednym z cudów natury jest Jockey’s Ridge, położona na Outer Banks w hrabstwie Dare. Został przekształcony w park stanowy i można do niego dojechać z Carolista Drive, miasta w mieście Nags Head.

Park stanowy Jockey’s Ridge został otwarty w 1975 roku i obejmował 152 akry ziemi zakupionej przez państwo. Później dodatkowy zakup od organu ochrony przyrody zajął powierzchnię 266,8 ha, a dziś park rozciąga się na powierzchni 420 ha. Friends of Jockey’s Ridge to grupa non-profit, która zapewnia dodatkowe wsparcie dla State Park, organizując imprezy i podejmując działania reklamowe.

Ta gigantyczna wydma jest najwyższym żyjącym systemem wydm we wschodnich Stanach Zjednoczonych. W zależności od wiatrów i innych warunków klimatycznych wysokość wydmy waha się od 100 stóp do 140 stóp. Jest to doskonały przykład medano – ogromnego wzgórza zmieniającego się piasku, który nie ma flory. W okolicy znajduje się wiele innych wydm, ale jest to zdecydowanie najbardziej spektakularne.

Istnieją różne poglądy na temat tworzenia wydm. Niektórzy geolodzy uważają, że Grzbiet Dżokeja powstał, gdy silne prądy wodne przez huragany i burze przyniosły duże ilości piasku. Przez lata wiatr zbierał ten piasek i wiał w głąb lądu. Stworzyło to serię wydm, które rozciągają się teraz na kilometry wzdłuż wybrzeża.

Głównym powodem tej zmieniającej się wydmy jest wiatr poruszający się z południowego zachodu na północny wschód iz powrotem. To pomaga piasku poruszać się tam iz powrotem.

Nags Head był odległym obszarem przybrzeżnym aż do XIX wieku i zaczął się rozwijać jako ośrodek wypoczynkowy. Po wojnie domowej region szybko się rozwijał. Dziś jest to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w kraju. Jockey’s Ridge jest dumny ze swojego regionu geograficznego.

Wydma jest skarbnicą dla miłośników przyrody. System wydm ma bogatą różnorodność biologiczną.

Jockey’s Ridge Ecology: Obszar obejmuje trzy bardzo różne środowiska ekologiczne, a mianowicie wydmy, zarośla morskie i ujście rzeki Roanoke.

Wydmy w Jockey’s Ridge składają się z trzech szczytów. Jednak z powodu trudnych warunków pogodowych na poruszającym się piasku nie ma wzrostu roślin ani zwierząt. Jednak w okolicy podstawy wydmy znajdują się różnorodne trawy i małe rośliny.

Gęstość morska składa się z żywych dębów, persymonów, cedru czerwonego, mirtu woskowego, wawrzynu itp. Rośliny te najlepiej rosną w regionie, ponieważ są chronione przez ogromne wydmy. Wiatry i sól oceanu nie mają na nie wpływu, ale spowalniają także ich wzrost i sprawiają, że wyglądają jak krzewy.

Ujście rzeki Roanoke Sound stanowi bogate środowisko dla różnych rodzajów roślin, zwierząt i ptaków. W dźwięku jest niebieski krab, który jest ważną częścią komercyjnego przemysłu rybnego w Karolinie Północnej.

W ten sposób Jockey’s Ridge oferuje interesujące i przyjemne doświadczenia edukacyjne dla młodych i starszych.