Przemysł

Piloxing: Pilates łączy wodę podczas treningu

By 8 czerwca 2020 No Comments

Liczba kursów syntezy fitness gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Mogę też wymienić pół tuzina: Piloxing, Piyoga, Yogilates, Walkilates, Poolates i Exhale Spa’s Core Fusion. Teraz, w najlepszych ze wszystkich możliwych światów (tak, uczyłem filozofii), każda sesja fuzji powinna oferować to, co najlepsze, z poszanowaniem poszczególnych dyscyplin. Jak to często bywa, klasy łączenia w najlepszym razie oferują rozwodnioną wersję każdej dyscypliny, która nie oddaje jej sprawiedliwości.

Weźmy za przykład Piloxing Viveca Jensen. Według ich strony internetowej

„PILOXING łączy w sobie siłę, szybkość i elastyczność boksu z pięknym kształtem i elastycznością Pilates. Ponadto są zabawne i seksowne ruchy taneczne, które odzwierciedlają osobowość Viveca … i rękawice ochronne.”

Jak dotąd tak dobrze, z tym wyjątkiem, że sam Pilates jest systemem do ćwiczeń na całe ciało, który obejmuje zarówno maty, jak i specjalny sprzęt, a boks ma również ciało treningowe. Nie jest to tylko seria „ruchów”.

Piloxing jest również reklamowany jako bardziej kobiecy niż Pilates lub boks, ale nie ma też korzeni żadnego z nich. Pilates został wymyślony na przełomie XIX i XX wieku przez Niemca, Josepha Pilatesa, podczas gdy internowany przez Brytyjczyków jako wrogi cudzoziemiec podczas pierwszej wojny światowej. Jego oryginalne ćwiczenia były skierowane do mężczyzn, którzy musieli pozostać w formie w ciasnych warunkach, a podczas gdy jego klientela później poszerzyła się o baleriny i innych wykonawców, Pilates nie jest metodą ćwiczeń skoncentrowaną na kobietach. Nawiasem mówiąc, boks nie jest.

I wreszcie, skąd pochodzą „śmieszne i seksowne ruchy taneczne” i ważone rękawice? O ile mi wiadomo, nie pilates ani boks. Rękawice ważone nie pojawiają się w żadnym ćwiczeniu Pilates, chociaż używamy obciążników i sprężyn, a także ciężaru ciała, aby zwiększyć siłę i napięcie ramion. Rękawice ważone „nie maksymalizują zdrowia sercowo-naczyniowego”. Osiąga się to poprzez intensywny trening sercowo-naczyniowy, rękawiczki lub brak rękawiczek. A ruchy taneczne to taniec aerobik.

Czy szkolenie jest skuteczne? Czy będziesz ćwiczyć, pocić się, poprawiać wydolność sercowo-naczyniową i siłę mięśni? Prawdopodobnie, ale możesz też oddzielnie chodzić, biegać, jeździć na rowerze lub boksować, tańczyć aerobik i pilates. Spójrz, jeśli potrzebujesz motywacji do ćwiczeń i nowej zabawy, która Cię porusza, to świetnie. Nie należy jednak oczekiwać, że trening syntezy jądrowej zapewni takie same korzyści lub intensywność jak sesja bezpośrednia z preferowaną modalnością.